Schedule


Monday

1:10 PM – 2:50 PM
Stan Gershman
3/17, 3/24, 3/31, 4/7, 4/14, 4/28 (No class 4/21)
Harriet Malbin
3/17, 3/24, 3/31, 4/7, 4/14, 4/21
Dave Shafer
3/17, 3/24, 3/31, 4/7, 4/14, 4/21
Coppola, Brown & Rauh
3/17, 3/24, 3/31, 4/7
Darby Cartun
4/14, 4/21, 4/28, 5/5
Dave Koch
3/17, 3/24, 3/31, 4/7

3:10 PM – 4:50 PM
Art Gottlieb
3/17, 3/24, 3/31, 4/7, 4/14, 4/21, 4/28, 5/5
Louise Oppenheimer-Flax, PhD
3/17, 3/24, 3/31, 4/7, 4/14, 4/21, 4/28, 5/5
Ken Lyon
3/17, 3/24, 3/31, 4/7, 4/14, 4/21, 4/28, 5/5

Tuesday

1:10 PM – 2:50 PM
Ralph Loomis
3/18, 3/25, 41, 4/8, 4/15, 4/22, 4/29, 5/6
Gary Lishnoff
3/18, 3/25, 4/1, 4/8, 4/15, 4/22, 4/29, 5/6
Rabbi Israel Stein
3/18, 3/25, 4/1, 4/8, 4/22, 4/29, 5/6, 5/13
Richard Di Vecchio
3/18, 3/25, 4/1, 4/8, 4/15, 4/22, 4/29, 5/6
Jackie Labatt-Simon
3/18, 3/25, 4/1, 4/8
Paul Gettler
3/18, 3/25, 4/1, 4/8
Paul Gettler
4/15, 4/22, 4/29, 5/6

3:10 PM – 4:50 PM
Dr. Roger Levy
3/18, 3/25, 4/1, 4/8, 4/15, 4/22
Thomas Saccardi
3/18, 3/25, 4/1, 4/8
Judy Hinkle
3/18, 3/25, 4/1, 4/8
Louise Oppenheimer-Flax
3/18, 3/25, 4/1, 4/8, 4/15, 4/22, 4/29, 5/6
Bob Dalury
3/18, 3/25, 4/1, 4/8, 4/15, 4/22
Pat Spoor
3/18, 3/25, 4/1, 4/8, 4/22, 4/29 (no class 4/15)

Wednesday

1:10 PM – 2:50 PM
Joshua Berrett
3/19, 3/26, 4/9, 4/16, 4/23, 4/30, 5/7, 5/14
Art Gottlieb
3/19, 3/26, 4/9, 4/16, 4/23, 4/30, 5/7, 5/14
Gerry Kuroghlian, PhD.
3/19, 3/26, 4/9, 4/23
Gary Lishnoff
3/19, 3/26, 4/9, 4/16, 4/23, 4/30, 5/7, 5/14
Rabbi Israel Stein
3/19, 3/26, 4/9, 4/23, 4/30, 5/7, 5/14
Elliot Kalner
3/26, 4/9, 4/16, 4/23, 4/30, 5/7, 5/14, 5/21
Bela Szabo
3/19, 3/26, 4/9, 4/16, 4/23, 4/30, 5/7, 5/14

3:10 PM – 4:50 PM
Charlotte Cooper
3/19, 3/26, 4/9, 4/16
Joe Utterback
4/16, 4/23, 4/30, 5/7
3/19, 3/26, 4/9, 4/16, 4/23, 4/30
Nancy Lucashu
3/19, 3/26, 4/9, 4/16
Stella Economou
3/19, 3/26, 4/9, 4/16, 4/23, 4/30
Mark Albertson
3/19, 3/26, 4/9, 4/16, 4/23, 4/30, 5/7, 5/14

Thursday

1:10 PM – 2:50 PM
Albert Shansky
3/20, 3/27, 4/10, 4/17
Leda Milazzo
3/20, 3/27, 4/10, 4/17, 4/24, 5/1, 5/8, 5/15
Mildred Bunche
3/20, 3/27, 4/10, 4/17, 4/24, 5/1

3:10 PM – 4:50 PM
Leslie Kerr
3/20, 3/27, 4/10, 4/24, 5/1, 5/8, 5/15 (No class 4/17)
Mark Albertson
3/20, 3/27, 4/10, 4/17, 4/24, 5/1, 5/8, 5/15

Friday

9:45 AM – 12 Noon
Byron Matthews
3/21, 3/28, 4/4, 4/11, 4/25, 5/2, 5/9, 5/16

10:00 AM – 11:45 AM
Andrew Davis
3/21, 3/28, 4/4, 4/11, 4/25, 5/2, 5/9, 5/16
Emily Bryan, PhD
3/21, 3/28, 4/4, 4/11
Michael Mugnolo
3/21, 3/28, 4/4, 4/11, 4/25, 5/2, 5/9, 5/16
Darby Cartun
4/25, 5/2, 5/9, 5/16
Bela Szabo
3/21, 3/28, 4/4, 4/11, 4/25, 5/2, 5/9, 5/16